Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja

Przejście z D2 do D1 na wolne miejsce

Przejście z D1 do D2

W związku z rezygnacją Naprzodu Janów z rozgrywek MPA D1 w Dywizji 1 zwolniło się 1 miejsce.
Federacja zdecydowała o kolejności drużyn, które mają pierwszeństwo do przejścia z Dywizji 2 do Dywizji 1: 1-Byki, 2-Górale, 3-Diabły, 4-Nesta.

Decyzję podjęto w oparciu o bilans bramkowy meczów o awans z ostatniego turnieju MPA D2, kolejno bilans bramkowy z meczów o utrzymanie z ostatniego turnieju MPA D1. Zarząd postanowił nie nagradzać spadkowiczów z D1, dlatego w pierwszej kolejności ustawiono drużyny grające w meczach o awans do D1.
miejsca 3 MPA D2 i wyniki meczu o awans:
Katowickie Byki 2-5 (z ADH Białystok)
Górale NT 1-6 (z Sielcem Sosnowiec)
Spadkowicze z MPA D1 i wyniki meczu o utrzymanie:
Krynickie Diabły 3-4 (z Podhalem NT)
Nesta Toruń 2-3 (z Naprzodem Janów)

Przedstawiciele drużyn zapytani o chęć gry w Dywizji 1 opowiedzieli się następująco: Byki-wybrały grę w D2, Górale - D1, Diabły - D2, Nesta - brak odpowiedzi.

Tym samym potwierdzamy przejście do Dywizji 1 drużyny AKH Górale Nowy Targ.

 

Zarząd Federacji

 

MPA D1 głosowanie w sprawie losowania

Szanowni Koledzy

 

Przedstawiamy tabelę , jaka może powstać, jeżeli wszystkie drużyny uczestnicy MPA D1 wypowiedzą się i większość będzie za wariantem nr 1, czyli ręcznym przesuwaniem wylosowanych drużyny i ich umieszczenie w nowej wersji tabeli.

 

 

A

B

C

D

1

Pionier Tychy

Polonia Bytom

Goldwell Gdańsk

GKH Gdynia

2

Mad Dogs Sopot

Viking Oświęcim

Oliwa Hockey Team

Zagłębie Sosnowiec

3

Dragons Gdańsk

Cracovia Amatorzy

Wojownicy Oświęcim

Sigma Katowice

4

Wolny los/AKH Górale

Podhale Nowy Targ

Sielec Sosnowiec

ADH BIałystok

 

Zarząd Federacji jest za powtórzeniem losowania od nowa, jest to wariant 2 w głosowaniu.

Pamiętajmy o oddaniu swego głosu do 31.12.2015

Głosy prosimy przesyłać na adres Natalii Konicz Sekretarza Federacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

oraz adres Organizatora Polania Bytom Mariusz Tymczyszyn : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tabela po pierwszym losowaniu i niezgodnym z regulaminem przypisaniem drużyn do swoich miejsc w Tabeli

 

A

B

C

D

1

Pionier Tychy

 

Polonia Bytom

Goldwell Gdańsk

GKH Gdynia

2

Wikings Oświęcim

Mad Dogs Sopot

Zagłębie Sosnowiec

Dragons Gdańsk

3

Cracovia Amatorzy

Oliwa Hockey Team

Sigma Katowice

Podhale Nowy Targ

4

Baraże o

wolne miejsce

Wojownicy Oświęcim

Sielec Sosnowiec

ADH Białystok

Zarząd Federacji

 

Federacja pozyskuje środki na działalność

Zarząd Federacji zawarł porozumienie z firmą Stampol, w wyniku którego uzyskaliśmy wsparcie naszej działalności statutowej w wysokości  2 600 zł.

Zarząd Federacji postanowił przeznaczyć pozyskane środki na wsparcie drużyn /członków Federacji/ w ich udziale w Turniejach MPA D1 i D2.

Szczegóły podziału środków zostaną przekazane przedstawicielom drużyn.

Zarząd Federacji

 

Stanowisko Zarządu Federacji w sprawie losowania MPA D1

Szanowni Panowie

 

w Imieniu Zarządu Federacji  prosimy organizatora o opublikowanie Tabeli w wersji po korekcie, aby wszyscy zainteresowani zobaczyli jakimi zmianami skutkuje wariant nr 1. Z komunikatu można odnieść wrażenie, że błąd/zmiana dotyczy tylko drużyny Mad Dogs Sopot, a skutkuje to przesunięciem drużyn w obrębie wszystkich grup.

Zarząd podjął decyzję o powtórzeniu losowania głosami Natalii Konicz, Sławka Turosa i Sławka Skowrońskiego, Michał Śmigielski oddał głos za ustawieniem wylosowanych drużyn do odpowiednich grup.

Uważamy , że ręczne przesuwanie drużyn, aby dopełnić  zapisu  regulaminu , nie jest tożsame z losowaniem, szczególnie po ogłoszeniu wyników pierwszego losowania i opublikowaniu tabeli . Zmienia się całkowicie kontekst losowania, gdyż znamy już pierwszą jego wersję i układ w Tabeli.

W praktyce, jeżeli losowanie/ wybory odbywają  się z uchybieniami względem regulaminu, unieważnia się takie losowanie/ wybory  z przyczyn formalnych.

Dlatego Zarząd stanął na stanowisku całkowitego powtórzenia losowania, unikniemy wówczas wszelkich podtekstów, komentarzy oraz podejrzeń.

Zarząd Federacji

 

MPA D1 komunikat organizatora Polonii Bytom

Szanowni przedstawiciele Drużyn

 

W dniu wczorajszym wpłynęły dwa protesty dotyczące losowania grup 15 MPA w Bytomiu

Pierwszy protest złożyła drużyna Mad Dogs Sopot reprezentowana przez Michał Śmigielski

Cześć Mariusz,

W imieniu Mad Dogs proszę o ‎dokonanie korekty wg regulaminowej drabinki do odbytego losowania. Nie jesteśmy za tym, żeby powtarzać losowanie.

Best Regards,

Michal Smigielski

 

Automatycznie za tym protestem swój protest złożyła drużyna Goldwell Gdańsk reprezentowana przez Jarosława Wojcieszenko:

 

Szanowni Państwo

Chciałbym złożyć oficjalny protest drużyny GOLDWELL Gdańsk w sprawie niezgodnego z przepisami i regulaminem losowania grup do mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w Bytomiu.

Po analizie zapisu video, protest dotyczy losowania drużyn z miejsc 5-13 i błędnego wpisania drużyn losowanych na miejsca a4, b4, c4, d4 co skutkowało złym rozpoczęciem losowania pozostałych drużyn do grup.

Zwracamy uwagę na zapis z transmisji i zapis regulaminu.

W związku z powyższym wnosimy o ponowne losowanie zgodne z obowiązującymi przepisami i regulaminem amatorskich mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

Ze sportowym pozdrowieniem

Jarosław Wojcieszenko

V-ce prezes TH GOLDWELL

 

Protest dotyczy nieprawidłowości podczas losowania, które odbyło się w dniu 29.12.2015 w Bytomiu podczas relacji na żywo.

Do nieprawidłowości regulaminowej doszło w momencie dolosowania do grupy B drużyny Mad Dogs Sopot. Zgodnie z poniższym zapisem regulaminowym:

 

Wprowadza się jednolity sposób przeprowadzenia losowania dla drużyn mających wziąć udział w rozgrywkach MPA dla 16 drużyn.

a. Drużyny zajmujące 4 pierwsze miejsca w poprzednich rozgrywkach MPA zostają rozstawione w systemie:

Grupa A – Mistrz, Grupa B - Wice Mistrz, Grupa C- III miejsce, Grupa D-. IV miejsce

b. Drużyny awansujące do Dywizji I będą rozlosowane w drugiej kolejności na dwie pozycje z czterech możliwych A4,B4,C4,D4, najpierw losujemy grupę a w drugiej kolejności drużynę.

c. Pozostałe drużyny będą rozlosowywane do grup według kolejności A2,B2,C2,D2,A3,B3,C3,D3 oraz dwie niewylosowane pozycje z A4,B4,C4,D4.

 

W wyniku analizy video z przeprowadzonego losowania https://www.youtube.com/watch?v=BOT-69vzkAA stwierdzamy, że taka nieprawidłowość regulaminowa miała miejsce - drużyny zostały poprawnie (w sensie regulaminowym) wylosowane natomiast błędnie przypisane do grup. Zgodnie z zapisem regulaminowym drużyna Mad Dogs Sopot powinna trafić na miejsce A2, a nie jako dolosowana na miejsce B4 itd.

Podczas losowania zależało nam na jak największej transparentności i dotarcia do jak największego grona uczestników MPA, stąd m.in. transmisja live, także nie może być mowy o jakimkolwiek celowym działaniu będącym w interesie jakiejkolwiek z drużyn.

 

W dniu wczorajszym trwały dyskusje z Zarządem Federacji Sławkiem Turosem, Sławkiem Skowrońskim, Natalią Konicz, Michałem Śmigielskim oraz przedstawiciel Organizatora Mariusz Tymczyszyn w jaki sposób możemy sprostować i naprawić zaistniały błąd.

 

W związku z tym, że mamy 2 postulaty dotyczące zaistniałej sytuacji oraz mając na uwadze dobro wszystkich uczestników Mistrzostw Polski Amatorów (bo uważam Wasz głos, a nie tylko Zarządu Federacji, powinien być decydujący) zwracam się do Was w imieniu Organizatora z pytaniem za którym poniższych dwóch wariantów się opowiadacie:

1. Korekta polegająca na przydzieleniu drużyn do grup w kolejności losowania tylko zgodnie z zapisem regulaminowym.

2. Powtórzenie losowania.

Proszę o przesłanie odpowiedzi do 31.12.2015

Dla nas jako Organizatora 15 MPA najważniejszy jest głos drużyn bo to są Wasze Mistrzostwa.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji: tel. 506183511

Z poważaniem

Mariusz Tymczyszyn

 
Szukaj
Licznik Wizyt
mod_vvisit_counterDziś33
mod_vvisit_counterWczoraj130
mod_vvisit_counterTydzień33
mod_vvisit_counterMiesiąc2579
mod_vvisit_counterWszystkie249976
Sponsoring
Patronat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuje.