Podsumowanie turnieju gr. B - Oświęcim.
Awans Cracovii Amatorów i Vikings Oświęcim

Turniej kwalifikacyjny grupy B w Oświęcimiu wyłonił kolejne dwie drużyny, które zagrają w przyszłorocznych MPA. Po ekipch GKH Gdynia i Nesta Toruń udział w 13 MPA wywalczyły drużyny Cracovia Amatorzy i Vikings Oświęcim.

Po niezwykle zaciętym spotkaniu krakowianie pokonali w finale organizatorów turnieju Vikings Oświęcim 2:1. Obie bramki dla Cracovii zdobył Sebastian Kozendra, który rządził i dzielił na oświęcimskiej tafli, prezentując znacznie wyższy poziom od pozostałych zawodników. W decydującej fazie turnieju z dobrej strony pokazał się także bramkarz Vikingów Marcin Pędziwiatr, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. W finałowym meczu dał się pokonać tylko dwa razy, ale jego koledzy z pola nie mieli sposobu na sforsowanie defensywy krakowian.

Mecze grupowe były rozgrywane systemem 2 x 20 minut, zaś półfinały i finały 3 x 15 minut.

Honorowy patronat nad turniejem objął pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.

Czytaj dalej ...

Podsumowanie turnieju gr. B - Toruń.
Awans GKH Gdyni i Nesty Toruń.

Zakończył się turniej kwalifikacyjny do MPA grupa B północna, który odbył się w Toruniu w dniach 5-7 kwietnia. Pierwsze miejsce zajęła drużyna GKH Gdynia. Awans do przyszłorocznych MPA wywalczył również organizator turnieju - Nesta Toruń. W finale GKH pokonała Nestę 6-5.

Grupa A: GKH Gdynia, Eurogaz Toruń, Warsaw Kings, Grizzlies Gdynia

Grupa B: Nesta Toruń, LHT Lublin, Bombers Malbork, Media Team

XII Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie  2012/2013

W finale zawodów oświęcimscy WOJOWNICY, pokonali gospodarzy turnieju TKKF PIONIER Tychy 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).

Finałowa potyczka z Wojowników z Pionierem, była rewanżem za grupowe starcie, w którym oświęcimianie wygrali 1:0. W pierwszej fazie meczu o złoto, minimalną przewagę osiągnęli goście, którzy po pierwszej tercji prowadzili po trafieniu Wilka (asysta Drabczyk).

W drugiej odsłonie to Pionier wyszedł bardziej zmotywowany, a bardziej agresywna gra wybiła z rytmu Wojowników. Tyszanie stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, ale dobrze dysponowanego bramkarza rywali zdołał pokonać tylko Abram (podawał Miłek). Tym samy przed ostatnią odsłoną meczu kwestia Mistrzostwa Polski była sprawą otwartą.

III tercja meczu przyniosła jednak fatalny błąd bramkarza Pioniera, który po lekkiej wrzutce Dzięgiela przepuścił "gumę" do siatki. Chwilę później Ignaczak, po podaniu Grabowskiego skierował gumę pod poprzeczkę, i Wojownicy objęli dwubramkowe prowadzenie. Pionierowi zadania odrobienia dwóch goli nie ułatwiały łapane kary, jak również manewr wycofania bramkarza i mecz ostatecznie zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem oświęcimian 3:1.