Turnieje MPA D1,D2,D3,D4 w sezonie 2021 odwołane

Szanowni Koledzy

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i wynikające z tego ograniczenia, a szczególnie brak określonej perspektywy ich zniesienia zmusza nas do podjęcia decyzji o odwołaniu Turniejów MPA D1, D2, D3, D4 zaplanowanych w terminach w marcu i kwietniu 2021.

Podejmując tę trudną decyzję wzięliśmy pod uwagę wiele aspektów zdrowotnych, organizacyjnych i sportowych.

  1. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie Turniejów z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników zawodów, zgodnie z wytycznymi aktualnie obowiązującymi organizatorów imprez sportowych.
  2. Nie mamy możliwości skutecznej weryfikacji stanu zdrowia zawodników biorących udział w rozgrywkach pod względem Covid-19 oraz zagwarantowania bezpiecznego pobytu zawodnikom na czas rozgrywek. Składy są stałe, nie możemy dopuścić do presji na zgłoszonych zawodnikach, którzy mogą nieświadomie zbagatelizować objawy choroby i mimo tego brać udział w zawodach.
  3. Chcemy wyeliminować ryzyko utraty powierzonych nam środków, waszych zaliczek na hotele i transport, które mogą przepaść w wypadku odwołania Turnieju decyzjami niezależnymi od nas a wynikającymi ze stanu epidemii, z jakim będziemy mieli jeszcze doczynienia w marcu i kwietniu.
  4. Gospodarze obiektów do tej pory nie zdecydowali się podpisać z nami umów gwarantujących wynajęcie obiektów na potrzeby przeprowadzenia Turniejów MPA w określonych terminach na określonych warunkach. Wynika to z obiektywnej niepewności sytuacji w jakiej działamy obecnie. Padły tylko ustne deklaracje. W Gdańsku oficjalnie nas poinformowano o odmowie udostępnienia obiektu z przyczyn sanitarnych - braku odpowiedniej ilości szatni dla drużyn uczestniczących w turnieju MPA D2.
  5. Organizując Turnieje MPA zależy nam nie tylko na aspekcie sportowym, który oczywiście jest głównym motywem. Zależy nam, aby dla zawodników biorących udział w Turnieju było to swego rodzaju święto, możliwość spotkania się z kolegami i wspólne spędzenie czasu w hokejowej atmosferze.
  6. W aktualnej sytuacji mamy problemy w odpowiednim sportowym przygotowaniem zespołów do tak ważnych rozgrywek, w których celem jest walka o tytuł Mistrza Polski oraz awanse do wyższych dywizji i utrzymanie się. Wiele drużyn w tym sezonie ma problemy z dostępem do lodowiska, uczestniczenia w treningach i rozgrywkach regionalnych. Nie ma perspektywy zmiany tej sytuacji co najmniej do końca lutego.Z tych powodów kilka drużyn oficjalnie zrezygnowało z udziału w Turnieju MPA, wiele boryka się z problemem skompletowania składów.

Liczymy na Wasze zrozumienie. Do samego końca mieliśmy nadzieję na znaczącą poprawę i szybkie znoszenie ograniczeń. Niestety aktualne prognozy nie pozwalają nam dłużej czekać z ostatecznym określeniem co dalej z Turniejami MPA w marcu i kwietniu 2021.

Prosimy o informację mailową czy dotychczas wpłacone środki życzycie sobie pozostawić na koncie FADH, czy mamy je zwrócić na konto wpłacającego.

Zarząd FADH

Załączniki:
Pobierz (MPA Komunikat 11.luty 21_.docx)MPA Komunikat 11.luty 21_.docx17 Kb
 
Szukaj
Licznik Wizyt
mod_vvisit_counterDziś20
mod_vvisit_counterWczoraj44
mod_vvisit_counterTydzień102
mod_vvisit_counterMiesiąc1059
mod_vvisit_counterWszystkie329209
Sponsoring
Patronat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuje.